Adwokat Aneta Filarowska

Nazywam się Aneta Filarowska. Jestem adwokatem specjalizującym się głównie w prawie karnym i spadkowym. W ciągu ostatnich kilku lat pracowałam w różnych dziedzinach prawa.  Zdobyłam doświadczenie w międzynarodowym środowisku prawniczym, kierowałam działem prawnym w spółce akcyjnej.

Od 2020 roku prowadzę indywidualną kancelarią adwokacką w Warszawie.

Studia Prawnicze

Ukończyłam studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego w 2010 roku.

Pracę magisterską obroniłam z prawa podatkowego pt.: „Opodatkowanie czynności cywilnoprawnych”, pod kierownictwem prof. Henryka Dzwonkowskiego. 

Już w trakcie studiów zdecydowałam, że chcę pracować w branży prawniczej. Jednak jak się później okazało moja droga do zawodu nie była taka jak dla większości absolwentów prawa. 

Praca w Chinach

Po ukończeniu studiów wyjechałam do Chin, a konkretnie do Szanghaju, gdzie miałam okazję zdobyć doświadczenie w międzynarodowym środowisku prawniczym.

Pracowałam w chińskiej kancelarii prawnej, a następnie w firmie zajmującej się handlem maszynami przemysłowymi w Europie.

Zdobyłam wiedzę na temat międzynarodowych transakcji handlowych, umów oraz kwestii związanych z międzynarodowymi regulacjami prawno-podatkowymi.

Praca w Chinach zaowocowała poznaniem nowej kultury i sposobów myślenia, co pomogło mi lepiej zrozumieć różnice między systemami prawnymi w Polsce, Europie i Chinach. 

Aplikacja Adwokacka

Po powrocie do Polski w 2013 roku podjęłam pracę jako in-house lawyer w spółce akcyjnej w Gdańsku, gdzie kierowałam działem prawnym. 

Był to dla mnie kolejny ważny krok, ponieważ nauczyłam się, jak działać w środowisku biznesowym, jak podejmować szybkie i trafne decyzje, a także jak rozwiązywać problemy, które pojawiały się na bieżąco. 

W 2017 roku rozpoczęłam aplikację adwokacką, którą ukończyłam zdaniem egzaminu adwokackiego w 2020 roku. 

W trakcie aplikacji podjęłam pracę w jednej z warszawskich kancelarii prawnych, gdzie zajmowałam się obsługą przedsiębiorstw z sektora państwowego. Współpracowałam także z kancelariami adwokackimi w Warszawie przy sprawach karnych. 

Kancelaria Adwokacka Adwokat Aneta Filarowska

Z powodu zdobytego doświadczenia i solidnej wiedzy prawniczej, w 2020 roku zdecydowałam się na otwarcie własnej kancelarii adwokackiej.

Moim celem jest zapewnienie kompleksowej i profesjonalnej obsługi każdej sprawy. Stawiam na indywidualne podejście do każdego klienta oraz dokładne zapoznanie się z jego sytuacją, aby móc dostosować strategię do jego potrzeb. W mojej pracy stawiam na jasność i przejrzystość, aby moi klienci zawsze wiedzieli „na czym stoją”.

Moja praca to nie tylko reprezentowanie klientów w sprawach karnych i spadkowych, ale również zapewnienie im pomocy w innych kwestiach prawnych, takich jak przygotowywanie dokumentów czy negocjowanie umów.

Jako adwokat specjalizuję się głównie w prawie karnym i spadkowym, jednak moje doświadczenie w pracy jako prawnik in-house i w kancelariach o zróżnicowanym profilu pozwoliło mi zdobyć szeroką wiedzę prawniczą. Dlatego również zajmuję się obsługą spółek zapewniając klientom kompleksowe wsparcie na każdym etapie prowadzenia biznesu.

Jako adwokat zawsze skupiam się na reprezentowaniu klientów dbając o to, aby ich interesy były jak najlepiej chronione. Stawiam na dyskretne, profesjonalne i rzetelne podejście do każdej sprawy oraz na szybkie i efektywne rozwiązywanie problemów. Działam w oparciu o najwyższe standardy etyczne. Dbam o to, aby moja praca była zawsze zgodna z obowiązującym prawem.

Planer Aplikanta

Po zdaniu egzaminu adwokackiego w 2020 roku, bazując na doświadczeniu z nauki do niego, wpadłam na pomysł wydania pierwszego na rynku planu nauki dla aplikantów adwokackich i radcowskich przystępujących do egzaminu końcowego.

Tak powstał Planer Aplikanta – moje butikowe wydawnictwo prawnicze.

Następnie w ramach wydawnictwa wydałam merytoryczne książki z prawa karnego, cywilnego, administracyjnego i gospodarczego dla aplikantów adwokackich i radcowskich – na zajęcia na aplikacji i egzamin końcowy.