Adwokat Prawo Spadkowe

Prawo spadkowe jest częścią prawa cywilnego.

Każdy z nas prędzej, czy później ma z nim do czynienia. W trakcie naszego życia gromadzimy majątek – kupujemy mieszkanie, dom, samochód, akcje, oszczędzamy środki pieniężne.

Oprócz powiększania aktywów, częstokroć zadłużamy się, np. zaciągamy kredyt na budowę domu, zakup mieszkania, zwykłą konsumpcję.

Wielu z nas nie myśli o tym co stanie się z naszym majątkiem po śmierci, nie myślimy o tym by zabezpieczyć naszych bliskich w odpowiedni sposób.

Uważam, że to duży błąd. Warto jeszcze za życia dokonać rozporządzenia swoim majątkiem, by nasi bliscy po pierwsze nie musieli się kłócić, jeśli mamy go za dużo, a po drugie by mogli uniknąć niepotrzebnych zmartwień.

Tak jak w biznesie, tak i w tym przypadku warto, by nasze finanse, majątek były transparentne.

Dobrym rozwiązaniem, który polecam moim klientom jest sporządzenie testamentu. Proszę pamiętać, że możemy go sporządzić nie tylko przed notariuszem, ale także odręcznie, przy obecności świadków.

W wielu jednak sytuacjach tego testamentu nie ma lub mamy co do niego wątpliwości, czy jest prawdziwy. Wówczas pomoc prawna adwokata jest niezbędna, dlatego zapraszam do skorzystania z moich usług.

Adwokat Prawo Spadkowe Warszawa