dlaczego warto miec prawnika

Usługi prawnicze w ostatnich latach stają się coraz bardziej popularne, nie tylko wśród przedsiębiorców. Niestety wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy, jak bardzo prawnik może pomóc w wielu życiowych sytuacjach, z którymi na co dzień mamy do czynienia.

Prawie każda wykonywana przez nas czynność, jak przekroczenie prędkości, rozwód czy zakup mieszkania rodzi konsekwencje prawne. Dzięki stałej współpracy z adwokatem można uniknąć wielu przykrych konsekwencji. Dobra znajomość prawa i doświadczenie zdobyte przez adwokata, pokaże nam możliwe wyjścia z zaistniałej sytuacji.

Wiele osób pomimo problemów z prawem boi się skorzystać z usług prawnika ze względu na wysoką cenę. Jest to stereotyp, ponieważ porady prawne wcale nie kosztują fortuny.

W czym może pomóc adwokat?

Jak pokazują realia jest takich spraw całkiem sporo. Trudny rozwód i walka o przyznanie pełnej opieki nad dziećmi, rodzinne spadki czy wypowiedzenie umowy o pracę. Tam, gdzie polubownie nie potrafimy się porozumieć wchodzi prawo, które może być dla nas przychylne lub wręcz odwrotnie.

Prowadząc własny biznes prawnik będzie dbał o nasze interesy. Do jego zadań należy sporządzanie korzystnych dla nas umów oraz opiniowanie umów zawieranych z kontrahentami. Windykacja należności od nierzetelnych kontrahentów. Reprezentacja firmy w sądzie oraz przed organami administracji publicznej. Doradztwo w bieżących sprawach związanych z prowadzeniem firmy.

Korzystając z usług prawnika zyskujemy:

  • Gwarancja bezpieczeństwa
  • Przewaga nad konkurencją
  • Dodatkowy czas
  • Pomoc w sądzie
  • Wiedza i doradztwo
  • Rzetelne przygotowanie dokumentów